Piyano     Piyano beynin çift taraflı verdiği komutları parmak hareketleriyle koordine edebilme becerisine dayalı bir çalgı olduğundan özellikle belirli bir psikomotor beceri seviyesine ulaşmış 5-6 yaş çocuklar üzerinde çok etkilidir.  Bu yaşlarda piyano çalmaya başlayan çocuklar özellikle ilkokul 1. Sınıfa başladıklarında kalem tutma, yazı yazma gibi becerilere daha kolay adapte olabilmekte ve başarı sağlamaktadırlar. Aynı zamanda zihinsel gelişimde de etkili olan piyano, hızlı düşünme ve buna bağlı olarak hızlı hareket edebilme davranışlarını da geliştirir.    Bu yönüyle piyano öğrenmeye başlamanın zamanlaması çocuğunuzun gelişiminde kilit bir rol oynayacaktır. Zamanında doğru tekniklerle piyano eğitimine başlayan bir çocuk kısa sürede yaşıtlarından algı ve öğrenme kapasitesi olarak öne geçebilmektedir.
    Piyano çalmak hem sağ hem sol ele aynı anda farklı komutlar vermeyi gerektirdiği için çocuğun zeka gelişiminde %50 oranında daha fazla bir gelişme sağladığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Çocuğun, matematik ve geometri konularında gelişmesini sağlamanın yanı sıra, problemlere daha geniş açılardan yaklaşarak daha çabuk çözümler üretebilmesini sağlayan, problem çözme becerisini geliştirir. Piyano çalan çocuğun hayata bakış açısı değişir,yeni derinlikler ve donanımlar kazanır.      

      DERSLERİMİZ;

  •  Piyano dersleri 5 yaş öğrenciler ile 40 dk, 6 ve üzeri 60 dakika olarak yapılmaktadır.
  •  Dersler öğretmenin evinde yada öğrencinin evinde yapılabilmektedir.
  • Metodlar öğrencinin seviyesine göre öğretmen tarafından seçilmektedir.
  • Nota eğitimi ile birlikte ve enstrümanınızın temel özelliklerini öğrendikten sonra ortalama 3 ay içerisinde eserleri seslendirebilirsiniz. Bu durum seçmiş olduğunuz enstrumanın zorluk derecesine,çalışma miktarına ve son olarak yeteneğinize göre değişiklik gösterebilir.
  • Ders ücretleri ile ilgili esraezibay@gmail.com adresine mesaj atabilir yada iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.        

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme