Çello    Viyolonsel olarak da adlandırılan çello yaylı ailesinden dört telli ve bas sesli bir çalgıdır. Çello, görünüş olarak adeta bir kadın vücudunu andırır. Viola Da Gamba adı verilen perdeli çalgı bu çalgının atası olarak kabul edilir.

    Çello’nun ilk örneklerine 16. yüzyıl’da ilk rastlanmıştır. Çello’yu ilk piyasaya süren isim Andrea Amati’dir. Antonia Vivaldi ve Luigi Boccherini gibi ünlü besteciler sadece çelloda çalınabilen özel besteler yapmışlardır. Bu sayede 18.yy dan itibaren çello tek başına çalınabilen bir enstrüman olarak kabul edilmiştir.

    DERSLERİMİZ;

  • Çello derslerimizi 11 yaş ve üzeri öğrencilerimiz ile haftada 1 veya öğrencinin isteği doğrultusunda 2 kez yapılmaktadır.
  • Dersler öğrencinin evinde yapılmaktadır.
  • Metodlar öğrencinin seviyesine uygun öğretmen tarafından seçilmektedir.     
  • Derslerimizde, Çello hakkında genel bilgi, Çello nasıl tutulur?,(Duruş tutuş ,oturuş) Çello çalımında sol el ve pozisyonlar, Entonasyon, Çelloda sağ el tekniği, Yay nasıl çekilir, Sağ ve sol el senkronizasyonu , Major ve Minör gam çalışmaları, Notasyon armoni ve teori, Klasik ve Güncel parça çalışmaları yapmaktayız.
  • Nota eğitimi ile birlikte ve enstrümanınızın temel özelliklerini öğrendikten sonra ortalama 3 ay içerisinde eserleri seslendirebilirsiniz. Bu durum seçmiş olduğunuz enstrumanın zorluk derecesine,çalışma miktarına ve son olarak yeteneğinize göre değişiklik gösterebilir.
  • Çello ders ücretleri için esraezibay@gmail.com adresine mesaj atabilir yada iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme